Студенти відвідали виставку в Івано-Франківському краєзнавчому музеї

Студенти кафедри логопедїі та інноваційних технологій в інклюзії Факультет управління Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника продовжили вивчення курсу “Спеціальна педагогіка” в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відвіданням виставки «Побачити скарби разом!»: світ на дотик, на запах і звук і можливість зануритися в нього…
Студенти-майбутні логопеди освітньої програми “Спеціальна освіта” мали змогу “проштудіювати” перший в Україні тактильний каталог для відділу народного мистецтва музею й тифлографічні адаптації на твори світових митців епохи Ренесансу, Бароко, Класицизму, авангардних напрямів мистецтва ХХ століття.
Незабутні світлі враження і вдячність Майстрам за велику працю!
Варто все це бачити-відчувати на дотик: відгукується і в серці!
Організаторами виставки є центр дослідження стратегій універсального дизайну кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (доцентки Надія Бабій, Ірина Чмелик) і проєкт «Врятуймо скарби разом!» (художник-реставратор Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб).
Цінність інклюзивних проєктів важлива у культурологічному вимірі, адже завдяки спеціальним адаптаціям посилюється спроможність у тактильний спосіб пізнати твори візуального мистецтва, які є не лише шедеврами мистецтва, а й важливою частиною культурної історії. Виставка презентує 5 тифлографій на твори сакрального мистецтва: гуцульського свічника-трійці ХІХ ст., ікон «Богородиця з Ісусом» Модеста Сосенка, «Коронування Богородиці», «Богородиця-Одигітрія» та «Деісус» XVIII ст. (остання відома з фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків»).